skip to Main Content

Ankara Mezar Çeşitleri

Ankara mezar çeşitleri olarak yer aldığımız bu sektörde çeşitli tasarımları üreterek siz değerli müşterilerimiz için inşa ediyoruz. Geçmişten günümüze yaptığımız projeler doğrultusunda birçok müşterilerimizin memnuniyetini kazandık. Severek çalıştığımız bu sektör de modern teknolojimiz ile birlikte dayanıklı ürünleri inşa ettik. Ankara mezar çeşitleri olarak firmamız uzman ekipleri ile sizlerin istek ve arzularını yerine getiriyoruz. Sizler de tasarımlarımızı görmek ve yaptırmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Mezar Modelleri

Firmamız bu zamana kadar oluşturduğumuz modeller ile sizlerin takdirini kazandı. Mezar yapımı konusunda usta ekiplerimiz dayanıklı modelleri oluşturuyoruz. Doğal taşlar ile birlikte farklı modelleri inşa ediyoruz. Şimdi gelin birlikte mezar çeşitlerimizi inceleyelim.

Mermer Mezar Modelleri

Mermerler, ülkemizde oldukça fazla olan doğal taşlardan biridir. Fazla olması ve kolay işlenip şekil alması sebebiyle uygun fiyatlı olup en çok inşa ettiğimiz sistemlerdir. Beyaz renkli olup kendi içerisinde gruplara ayrılır. Muğla beyazı, Uşak ve Afyon beyazı olarak karşımıza çıkar. Uşak beyazdan oluşturduğumuz modeller diğer türlere göre oldukça dayanıklı olup uzun süre kullanım sağlarsınız. Diğer mermerlere göre maliyeti yüksektir ama dayanıklı olması sebebiyle bu farkı kapatır.

Normal şartlarda mermerler olumsuz hava koşullarından etkilenen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple belli bir zaman sonra yüzey üzerinde sararma ve kararma olur. Ayrıca yağmur ve kar yağışları ile birlikte toprak ıslanır. Islanan toprak yüzeye baskı yaparak çatlamalar meydana getirir. Bu gibi durumları yaşamamak için firma hem doğal taşlarını birinci sınıf malzemelerde oluşturmayı tavsiye ederiz. En önemlisi doğru bir şekilde montajda oldukça önemlidir. Aksi takdirde belli bir süre sonra çatlamalar veya yan yatmalar meydana gelir.

Blok Mezar Modelleri

Blok mezarlar, kalın mezar türü olup inşası ve maliyeti farklıdır. Mermer, granit ve travertenden oluşturduğumuz sistemleri dilediğiniz renklerde meydana getiriyoruz. Blok mezarlar oldukça dayanıklı olup uzun süre kullanım sağlayabilirsiniz.

Granit Mezar Modelleri

Granit taşları yüksek dayanım  gösteren sert kayaçlardır. Su emmeyerek yağmur kar yağışlarından etkilenmez. Bu sebeple müşterilerimizin en çok tercih ettiği modeller arasındadır.

Back To Top
Sohbete Başla
Yardıma İhtiyacınız Var Mı ?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Call Now ButtonHemen Ara