skip to Main Content

Blok mezar nedir sorusu kullanıcıların sıkça sorduğu ve firmamıza gelen sorular arasındadır. Siz değerli müşterilerimize bilgilendirme niteliğindeki bu yazımızı sizler için derledik. Blok mezarlar iki başlık ve iki yandan birleşen taşlardan oluşmak üzere tasalanmış kalın yapısı olan mezar modelidir. Blok mezar modelinde çok fazla parça kullanılmaz. Bununla birlikte blok mezarların 50 yılı aşkın ömrü vardır.

Mezar seçimi en çok hassasiyet gerektiren ve dikkatli olunması gereken bir konudur. Mezarların dayanıklı, uzun ömürlü, aşınmaya ve yıpranmaya karşı dirençli olması gereklidir. Uzun yıllar boyunca dışarıdaki değişen hava şartlarına maruz kalacak olan mezarlar yapısı gereği hava koşullarına da dayanıklı olması gerekmektedir.

Kışın soğuk, rüzgarlı ve karlı günlerinde ki oluşan olumsuz hava şartlarından mezarlar etkilenebilir ve bunun etkisiyle aşınmalar, yıpranmalar, kayma gibi durumlar ortaya çıkabilir.

Tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek için blok mezarlar en etkili mezar modelidir diyebiliriz.

Blok mezar modeli ile ilgili derlediğimiz yazımızı okumak için lütfen devam edin. Blok mezar modeli, özellikle soğuk iklime sahip şehirlerde oldukça yüksek oranda tercih edilmektedir. Blok mezarlar kalın yapısıyla soğuk ve olumsuz hava koşullarına karşı dirençli, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Blok mezar modeli müşterilerin beklemiş olduğu talepleri son derece karşılamakta ve uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.Blok mezar modelleri ile ilgili çalışmalarımızı görmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Blok Mezar Yapımı

Blok mezar yapımında öncelikle müşterinin talebi bizler için önemli bir etkendir. Müşterinin seçmiş olduğu mezar modeli doğrultusunda en uygun olan modeli tasarlayarak alana uygun şekilde kurulumu ve montajı yaparak tamamlamaktayız. Blok mezar yapımında iki başlık ve iki yanlık olarak taşlar ile imalat yapmaktayız. Yapımında çok fazla parça kullanılmayan blok mezar modeli, dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Bu yönüyle oldukça fazla tercih edilmektedir.

Blok mezar yapımında talep edilen malzeme kullanılarak tasarım yapılabilmektedir. Bu malzemelere örnek verecek olursak; mermer, granit, traverten gibi taş yapımında kullandığımız modeller ile tercihe bağlı olarak hazırlanabilmektedir.Blok mezar yapımı tamamlandıktan sonra uygulama kısmında montaj için vinç ve kepçe gibi araçlardan yardım alarak kaldırıp montaj işlemi yapılmaktadır.

Blok mezar modelinin kuşak kısmında talep edilen renkte uygulama yapabiliriz. Blok mezarların başlık kısımlarında taş kalınlığı 25 cm, yan taşların kalınlığını 15 cm olacak şekilde ayarlama yaparız. Böylelikle blokları birleştirdiğimizde 40 cm yüksekliğinde bir boyut elde etmiş oluruz. Toplam olarak 1,5 ton ağırlık oluşmaktadır.

Blok mezar modeli yapılırken baş taş kısmında takoz denilen bir model kullanmaktayız. Talebe bağlı olarak mezar taşı yazısını da istenilen şekilde tasarlayıp uygulamaktayız. Blok mezar modeli ile ilgili derlemiş olduğumuz bu yazımızda; blok mezar yapımı ve blok mezar fiyatları hakkında merak ettiklerinizi ve fiyatlandırma ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Back To Top
Sohbete Başla
Yardıma İhtiyacınız Var Mı ?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Call Now ButtonHemen Ara